Oyun Kuralları

Regard Online Oyun İçi Genel Kurallar Ve Bilgilendirmeler

*. Global ve Genel Kısım Üzerinden Edilen Küfürler Sorgusuz 3 Gün Chat Ban Sebebidir.Basit (a.q , amk, sie,it,)gibi küfürler ceza almaz. Fakat ailevi değer, kişinin şahsına edilen ağır küfürler ceza alır.Tekrarlanması Durumunda Chat ban değiştirilerek Normal ban yapılıp Hafta/Ay/Yıl Olarak ceza verilir.Yönetim Ekibi İstediği Kararı Vermekte Özgürdür.Global üzerinden küfür etmeyin !

*. Özelden edilen Küfürleri engelleme şansınız bulunmaktadır. Oyun içi chat block atarak sizi rahatsız edeni engelleyebilirsiniz. Resimli anlatım için BURAYI tıklayın.

*. Küfürlü stall kişiye hakaret içeren stall char ismi,pet ismi,guild ve union isimleri 3 gün Ban Sebebidir.İlk olarak oyuncuya uyarı yapılır. Pet ,guild,union,stall ismi silinmez ise ceza verilir.Guild veya union ismi ise tüm üyeleri ceza alır.Ayrıca acılan karakter yan karakter dahi olsa ana karekter de ceza alacaktır.

*. (Oyun içerisinde birden çok oyuncuyu söylemleri ile (genel global veya özel fark etmez)rahatsız eden oyuncu yönetimin kararına bağlı olarak ceza alır.)

A. Allah'a ve Müslümanlığa Küfür ve Hakaret edenler SINIRSIZ uzaklaştırma (BAN) Alır Bunların SS lerini Facebook Adresinden Veya Ticket Sisteminden Yollayınız.

B. [GM] 'Lere Yapılan Küfür,Hakaret Sorgusuz  Ban Sebebidir.Biz sizler için gecesi gündüzü uğraşırken her hoşunuza gitmeyen davranışta bize küfür etmemelisiniz.Beğenmediğiniz taktirde güzelce ayrılmalısınız.

1. Yönetim ekibine karşı kötü söz içerikli mesaj yazan,oyun hakkında karalayıcı sözler sarf eden,oyuncuları veya oyuncuyu aşırı derecede rahatsız eden veya edenler,yönetimi Dolandırma/Kandırma yoluna başvuran oyunculara direkt olarak ban uygulanır. Karar Regard Online'ye aittir, uyarı vermeksizin karakter banlanabilir...

2. Dolandırma ve karakter çalınma olayları : Oyunumuzda karakter satışı kapalıdır. Gizli soru değişmemektedir. Bu sebepten hiç bir karakter alışverişi güvenli değildir. Eski sahibi istediği an geri alabilir. Ayrıca karakter güvenliği kesinlikle OYUNCUYA aittir. Tüm bilgilerinizi gizli tutun ve kimse ile paylaşmayın. Aksi taktirde şifremi tek ben biliyordum karakterim soyuldu gibi söylemlerinizde kesinlikle yardımcı olunmayacaktır.!

3. Oyun İçerisinde Oyuncular Birbirine İtem Satışı Yaparken (Oyun Goldu Veya Market TL Scroll) Eğer Dolandırılırsanız Regard Online KESİNLİKLE Sorumlu Değildir. Güvenmediğiniz insanlar ile alışverişten kaçının.

4. Oyun İçindeki İtem Ve Karakter Verip/Alma olayı Eğer Bir Karakteri/İtemi Arkadaşınıza Veriyorsanız Çalınıyor Ve Soyuluyorsa Bu Olay Tamamen Sizin Sorumluluğunuzdadır. Biz Kesinlikle Böyle Şeylere Karşıyız Lütfen Hiç Kimseye İtem/Karakter Vermeyin Doğacak Zararlardan Regard Online Sorumlu Değildir! Böyle Bir Olayda Regard Online Oyun İçi Genel Kurallar Ve Bilgilendirmeler 2. Madde'yi Takip Edin!
Not: Verdiğiniz item,gold,tl,scroll v.b. şeylerin tarafınıza iadesi söz konusu değildir.Eğer birisi sizin fake charınızı açmış ve insanları dolandırmaya çalışıyorsa o kişiye ait tüm karakterler banlanır, fakat item verilmişse iadesi olmaz.

5. Reklam Yapmak Herhangi bir Silkroad oyununun reklamının yapılması yasaktır. Görüldüğü veya şikayet edildiği takdirde reklam yapan oyuncuya ait tüm karakterler uyarılmaksızın banlanacaktır.Siz giderken diğer arkadaşlarımızın huzurunu kaçırmayın.Sessizce gidin sonra dönebilecek bir REGARD'ınız kalsın.

6. Açılan Sahte Karakterler Oyun içerisinde tanıştığınız yakın arkadaşlarınızın benzer isimleri ile karakter oluşturup eşya veya bilgilerinizi isteyen dolandırıcılar olabilir. Lütfen bu konuda dikkatli olun. Bilgilerinizi kimse ile paylaşmayınız. Karakterinize gelecek zarardan Regard Online ekibi sorumlu değildir.

7. Oyun İçerisinde Kendini Görevli Olarak Tanıtanlar Oyun içerisinde kendini Regard Online ekibinden birisi olarak tanıtan karakterler olabilir. Bu konuda lütfen dikkatli olunuz ve konuyu Facebook adresine ekran görüntüsü ile birlikte iletiniz. Sizden karakter bilgileriniz ve eşyalarınız istenildiği takdirde kesinlikle vermeyiniz. [GM]’ler oyunculardan eşya, oyun parası veya şifre gibi bilgiler istemez! Unutmayın ki asıl yetkililerin başında [GM] , ibaresi bulunmaktadır.Ayrıca yönetimde yetkili olmasa da sizlere yardımcı olmak amacı ile oyuncularımızdan bir kaç kişi secilebilir. Bu kişilerin tek görevi yeni başlayanlara bilgi vermek , yardımcı olmaktır.Yönetimde söz sahibi olamazlar.Bunların da başında Supporter ibaresi bulunabilir.

8. Oyunda bot kullanımı yasak mıdır? Oyunda bot kullanımı yasak değildir.Regard Online ekibi olarak bot kullanmamanızı tavsiye ederiz,Oyunculara Rahatsızlık Verilicek Şekilde Bot Kullanımında Bot Korumaları Uygulanabılır,bot tarafından karakterinize gelebilecek herhangi bir zarardan dolayı yardım etmeyeceğimizi bildirmek isteriz.

9. Oyunumuzda DELİRUS bot kullanımı ÖNERİLMEMEKTEDİR! Delirus bazı zamanlar delay yapabilmekte ve bu sebepten immortal , astral gibi stoneleri basmadan iteme artı deneyip yokedebilmektedir. Bu tür durumlarda item iadesi olmamaktadır. Kesinlikle bu konuda dikkatli olun DELİRUS kullanmak yerine SBOT ile Alchemy yapın !

10. Oyunda P.K. olmak kapalıdır. Zerk kağıtları satılmamaktadır.10 Zerk Scroll görevi aktiftir.(Bakınız: Wing Tribe Zerk Görevi)

11. Oyunda bulunan çoğu scroll çantanızın 1.SAYFA 1.SLOTA itemi koyduğunuzda çalışmaktadır. Scrolla bastım devil dönmedi, scrolla bastım item blue silinmedi gibi söylemlerin yaşanmaması adına itemin 1. SAYFA EN BAŞTAKİ (SOLDAKİ) Slota koyun. Kullanacağınız scrollun nerde olduğu önemli değildir.Sadece itemin bulunduğu yer önemlidir.

12. JANGAN'dan ışınlanılan özel odalarda (Devil room ve Karkadann room) bota bırakıp afk olmak yasaktır.Görülmesi dahilinde içeride bulunan charlara PM atılır. 1 dakika içerisinde cevap gelmediği taktirde ilk 2 gün uyarı banı atılır. Aynı olayın tekrarlanması durumunda Haftalık veya Aylık BAN Cezası Uygulanır ! Diğer uniquelerde bu durum söz konusu değildir.
NOT : Unique çıkmadan 10 dakika öncesinden içeri girilebilir bunda bir sakınca yoktur, Fakat uniqueler kesildikten sonra mümkün olan en kısa sürede odayı boşaltın. Uzun süre kalanlar unique olmasa dahi PM alacak , cevap gelmezse ceza verilecektir.

13. Oyunumuzda Proxy Kontrol sistemi bulunmaktadır.Ana şehirde bulunan ve tüm giriş çıkışları takip eden ProxyGuard'ın listeye eklediği yasal olmayan girişler ceza almaktadır. Sistem her giriş yaptığınız ip adresini Awebanalysis üzerinden kontrol etmekte ve proxy olup olmadığını anlamaktadır. Yanılma payı %0.1 civarıdır. Mağdur olmamanız adına oyuna girmeden botunuzun proxy kısmını kontrol edin. Ayrıca HWID kaydıda yapıldığından proxy girişi yapan kişinin bilgisayarındaki tüm karakterler ceza alacaktır.

A*. (Oyun açıklarını aramak, bu açıklardan faydalanmaya çalışmak gibi durumlar sınırsız ban sebebidir.)

14. Real satışlar Açıktır.Belli kurallar çerçevesinde satışlarınızı yapabileceksiniz. Real satış kuralları için  Burayı Tıklayın.!..

TÜM OYUNCULARIMIZ KAYIT OLURKEN ÜYELİK SÖZLEŞMESİNİ VE ÜYE OLDUKTAN SONRA BURADA YAZAN KURALLARI OKUMUŞ VE KABUL ETMİŞ SAYILIR.